Hallitus vuodelle 2018 valittu

      Kommentit pois päältä artikkelissa Hallitus vuodelle 2018 valittu

Tango aMoroson vuotuinen syyskokous on pidetty ja yhdistykselle on valittu uusi hallitus vuodelle 2018. Kokoonpano on pysynyt paljolti samana, mutta ilahduttavasti mukaan on saatu uusiakin ihmisiä. Yhdistyksen hallituksen varisinaiset jäsenet ensi vuodelle ovat Maria Christensen, Meeri Friman, Simo Lahtinen, Juho Linna ja Jenni Lähderinne. Varajäseniksi valitiin Emma Härkönen, Kalevi Laine, Maria Laurén, Carina Quiroga ja Jenni Valli. Hallituksen puheenjohtajana jatkaa Henrik Helin.

Tango aMoroson hallitus toivoo jatkossakin että harrastajat myös hallituksen ulkopuolelta osallituisivat aktiivisesti toiminnan ideointiin ja järjestämiseen. Tango aMoroso on jäseniensä summa ja yhdistyksen vahvuus on sen laajassa, värikkäässä, osaavassa ja mukavassa jäsenistössä. Ota rohkesasti yhteyttä hallituksen jäseniin, jos olet kiinnostunut olemaan toiminnassa mukana!